ЛАЖЕН ЕКИМ ОД КОЧАНИ ВЕТУВАЛ ДЕКА ЛЕКУВА, ЛУЃЕТО ПЛАЌАЛЕ СО ПАРИ И ЗЛАТО

СВР Штип поднесе кривична пријава против Ш.М.(42) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама”. Во периодот од август до ноември

ПРИВЕДЕН ДИЛЕР ОД ГОСТИВАР, ПРОНАЈДЕН ХЕРОИН ВО НЕГОВОТО ВОЗИЛО

На 28.04.2021, од страна на Секторот за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи при Одделот за криминалистичка полиција, во координирана акција со СВР

ОХРИЃАНИ ЗА ПРИМЕР – ОДЗИВОТ ЗА ВАКЦИНАЦИЈА НАД 90 ПРОЦЕНТИ

На привремениот вакцинален пункт во кругот на Општата болница, неколку дена, несметано се одвива масовната вакцинација на населението. Вакцинацијата ја спроведуваат екипи на Здравствениот дом

ФИНИШИРА ИЗГРАДБАТА НА РОТИРАЧКАТА СЦЕНА И АМФИТЕАТАРОТ НА КИТИНО КАЛЕ

Дел од проектот за ревитализација на Китино Кале е изградба на ротирачка сцена и амфитеатар на највисоката кота на калето, над Спомен костурницата. Изведувачот на

ОХРИДСКИОТ АЕРОДРОМ ДОБИ ЗДРАВСТВЕН СЕРТИФИКАТ ЗА АЕРОДРОМИ ОД МЕЃУНАРОДНИОТ СОВЕТ НА АЕРОДРОМИ

ТАВ Македонија доби здравствен сертификат од Меѓународниот Совет на Аеродроми (Airports Council International World) за Аеродромот Св. Апостол Павле Охрид, во рамки на Програмата за