АВТОМОБИЛ ИЗЛЕТА НА АВТОПАТОТ ТЕТОВО-ГОСТИВАР, ЕДНО ЛИЦЕ ТЕШКО ПОВРЕДЕНО

На автопатот Тетово-Гостивар, во близина на Неготинска клучка, утрово околу 06.30 часот, патничко возило „даеву матиз“, со охридски регистарски ознаки, управувано од Џ.А.(53) од кичевско

ПРИТВОР ЗА СТРУМИЧАНИ ОСОМНИЧЕНИ ЗА ГРАБНУВАЊЕ И СИУВАЊЕ

Основното јавно обвинителство Струмица донесе наредба за спроведување истражна постапка против три лица за кои постои основано сомнение дека сториле кривично дело – грабнување од