Приведен сопственик на угостителски објект во Тетово

На ден 05.11.2020 година во 22.35 часот од страна на инспектори при Одделението за криминалистичка полиција Тетово, од слобода е лишен Е.И.(31) од с.Д.Палчиште, сопственик

Запленети 50 килограми дрога во неготинско, приведен дилер

Во рамките на засилените мерки и активности на Министерството за внатрешни работи за сузбивање на нелегалната трговија со наркотици, полициски службеници од Одделот за криминалистичка

Запленета марихуана, приведени тројца дилери од охридско

На 02.11.2020 во с. Долно Лакочереј, охридско, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Охрид во координација со Одделот за криминалистичка полиција –

1 41 42 43