Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 33 пациенти

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 33 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 253 лица сомнителни и потврдени

132 санкционирани возачи во Скопје, од кои 36 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (25.02.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на град Скопје

Шилегов: Скопјани ќе добијат ослободен јавен простор на кејот „13 Ноември“

Градоначалникот Шилегов денеска одговарајќи на советничко прашање детално го објасни проектот за уредување на кејот „13 Ноември“, на потегот од градскиот плоштад до улицата Стив

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 24 пациенти

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани24 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 248 лица сомнителни и потврдени за

Студентските билети на ЈСП ќе се обновуваат до крајот на март

Kорисниците на годишен студентски билет за бесплатно користење на јавен превоз за продолжување на важноста на билетот ќе можат да аплицираат до 31.03.2021 година. До

Инспектори ќе ги казнуваат несовесните посетители во Скопје Зоо

Од овој викенд, службите на Инспекторатот на град Скопје ќе ги казнуваат несовесните посетители кои ќе хранат и вознемируваат животни во Скопје Зоо. Санкционирани ќе

За една недела подигнати 207 непрописно паркирано возило од јавните површини

Во текот на изминатата недела (17.02 – 24.02.2021 година) со специјалните возила пајак се отстранети вкупно 207 возила од јавните површини. Од вкупниот број непрописно

193 санкционирани возачи во Скопје: 29 за возење без возачка дозвола, 24 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (24.02.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на град Скопје

1 2 3 60