Денес не очекува променливо облачно време со локални врнежи од дожд

Претпладне не очекува променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Во попладневните часови врнежите полека ќе престануваат, а облачноста значително ќе се намали. Ќе

Улицата „Бојмија“ во населба Острово станува еднонасочна

Деновиве се поставува хоризонтална и вертикална сигнализација за воведување еднонасочен режим на улицата „Бојмија“ во населбата Острово, зад Трговскиот центар „Скопјанка“, во правец кон Железничката

Нова водоводна мрежа и фекална канализација на ул.„Варшавска“

ЈП Водовод и канализација – Скопје изврши увид на теренско техничките активности за реконструкција на водоводната и фекалната канализација по дел од ул.„Варшавска“, во општина

226 санкционирани возачи на подрачјето на Карпош

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (03.11.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на Општина Карпош

Студентите од утре ќе можат да ги продолжат годишните билети

Oд утре, четврток (5.11.2020 год) корисниците на бесплатен студентски годишен билет и на билетот за возрасни лица, можат да ја продолжат важноста на билетот за

44. роденден на Карпош – посветен на здравствените работници

Општина Карпош денеска одбележа 44. години од своето формирање. Почитувајќи ги заштитните мерки и протоколи, беше организиран настан на отворено, на Спортско – рекреативниот центар

Потпишан меморандум за соработка помеѓу ЈП Лајка и ФВМ: Резултатите од болеста лишманија во рок од 48 часа

Градењето на успешна соработка помеѓу прифатилиштето за бездомни кучиња на JП ЛАЈКА – Скопје и Факултетот за ветеринарна медицина – Скопје и понатаму продоложува. Врз

ЈП Лајка: Едукацијата на новиот тим е основа за успешна работа

Изминатите неколку месеци прифатилиштето за бездомни кучиња на ЈП ЛАЈКА – Скопје оствари успешна соработка со Центарот за благосостојба на животни при Факултетот за ветеринарна