ЈП КОМУНАЛНА ХИГИЕНА СПРОВЕДЕ АКТИВНОСТИ ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ПОГОЛЕМИТЕ ПРАВОСЛАВНИ ВЕРСКИ ОБЈЕКТИ

ЈП Комунална хигиена-Скопје спроведе активности за одржување на хигиената на поголемите православни верски храмови во сите скопски општини. Со помош на три автоцистерни, екипите на

160 СООБРАЌАЈНИ ПРЕКРШОЦИ ВО СКОПЈЕ, 44 ЗА БРЗО ВОЗЕЊЕ

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (29.04) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени

ПРЕДЛОГ ЗА ПРИТВОР ЗА 24-ГОДИШЕН СКОПЈАНЕЦ КОЈ СЕ ОБИДЕЛ ДА УБИЕ ДВЕ ЛИЦА

Основното јавно обвинителство Кочани донесе Наредба за спроведување истражна постпка против 24-годишен скопјанец, поради постоење на основано сомнение дека сторил две кривични дела Убиство од

ВО КОВИД ЦЕНТРИТЕ ВО СКОПЈЕ ЗА 24 ЧАСА СЕ ХОСПИТАЛИЗИРАНИ 48 ПАЦИЕНТИ

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 48 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 515 лица сомнителни и потврдени

БЕСПЛАТЕН ПАРКИНГ НА ПАРКИРАЛИШТАТА НА ЈП ПОЦ ЗА ВЕЛИГДЕНСКИТЕ ПРАЗНИЦИ

Паркирањето во Општина Центар за време на Велигденските празници ќе биде бесплатно за сите граѓани на Р.М. Од 30.04. (петок) до 03.05.2021 година (понеделник) граѓаните

ИЗМЕНЕТ ВОЗЕН РЕД НА ЈСП ЗА ПРЕСТОЈНИОТ ПРАЗНИЧЕН ВИКЕНД

ЈСП информираше дека во сабота, (1.05.2021 год) јавниот превоз ќе сообраќа по вообичаен возен ред, без временски ограничувања. Во останатите денови од претстојниот, продолжен празничен

ЗА ЕДНА НЕДЕЛА ПОДИГНАТИ 126 НЕПРОПИСНО ПАРКИРАНИ ВОЗИЛА ОД ЈАВНИТЕ ПОВРШИНИ

Во текот на изминатата недела (22.04.2021 – 28.04.2021 година) со специјалните возила пајак се отстранети вкупно 126 возила од јавните површини. Од вкупниот број непрописно

187 СООБРАЌАЈНИ ПРЕКРШОЦИ ВО СКОПЈЕ, 34 ЗА БРЗО ВОЗЕЊЕ

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (28.04) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени