ВИДЕО: АНГЛИЈА ЈА ПОБЕДИ ГЕРМАНИЈА И СИ ГО ОТВОРИ ПАТОТ ДО ФИНАЛЕТО НА ЕП!

Фудбалерите на Англија се пласираа во четвртфиналето на Европското првенство, откако на „Вембли“ ја победија Германија со 2-0 (0-0). Избраниците на Герет Саутгејт ги казнија

ЕУРО СПЕКТАКЛ-ШВАЈЦАРИЈА Ѝ ДАДЕ НОКАУТ НА ФРАНЦИЈА, ШПАНИЈА ТРИУМФАЛНА ПРОТИВ ХРВАТСКА!

Во еден од најдобрите и најквалитетни денови во историјата на Европските првенства, бевме сведоци на два неверојатни натпревари, 14 гола и пенал рулет од 10

ЕЛМАС: ЧЕСТ МИ БЕШЕ ОВИЕ ПЕТ ГОДИНИ ДА ГИ ДЕЛАМ СО АНГЕЛОВСКИ И ПАНДЕВ!

Еден од најквалитетните фудбалери за врска на македонската фудбалска репрезентација, Елиф Елмас, уште еднаш ја изрази својата благодарност до досегашниот селектор Игор Ангеловски и досегашниот

ВИДЕО: БЕЛГИЈА ГО ИСФРЛИ ЕВРОПСКИОТ ПРВАК, ЧЕШКА ЈА ШОКИРА ХОЛАНДИЈА НА ЕП!

Фудбалерите на Белгија го добија мега-дербито во осминафиналето на Европското првенство против Португалија (1-0) и закажаа средба со Италија во фазата на осум најдобри селекции.

1 2 3 162