ВЕРАТИ: ДА ГО ПЦУЕВ ЈАС СУДИЈАТА КАКО ШТО ТОЈ МЕ ПЦУЕШЕ МЕНЕ, ЌЕ ДОБИЕВ 10 МЕЧА СУСПЕНЗИЈА

Марко Верати имаше очајна партија на вчерашната полуфинална средба на ПСЖ против Манчестер Сити, која парижаните ја загубија со 2-0, со што пропуштија уште една

ПОЗНАТИ СЕ ЧЕТИРИТЕ ЕКИПИ НА ФАЈНЛ-ФОР ТУРНИРОТ ВО ЕВРОЛИГАТА

Познати се четирите екипи кои ќе играат на завршниот Фајнл-фор турнир во кошаркарската Евролига. По ЦСКА Москва место на Фајнал-форот во Келн обезбедија екипите на

ПОРАНЕШЕН ОЛИМПИСКИ БОКСЕР ЈА ДРОГИРАЛ И УБИЛ СВОЈАТА БРЕМЕНА ЉУБОВНИЦА

Порториканскиот боксер, Феликс Вердехо е обвинет за киднапирање и брутално убиство на неговата бремена љубовница Кишл Марлен Родригез Ортиз. Тој се предал на полицијата во

1 2 3 138