Македонија против Ерменија од 18 часот без 8 стартери

Последен ривал во УЕФА Лигата на нациите за македонската репрезентација е селекцијата на Ерменија, против која „рисовите“ ќе одиграат одлучувачки натпревар за првото место кое

Македонската репрезентација до 21 година со победа против Црна Гора до второ место во групата

Репрезентацијата на Македонија до 21 година, под водство на Благоја Милевски денес на Тренинг центарот „Петар Милошевски“ го одигра последниот натпревар за потврдување на втората

Феникс Санс го доведоа Крис Пол во своите редови

Долгоочекуваното повторно отворање на трговскиот пазар на НБА во понеделникот донесе непосреден блокбастер што ќе го испрати поинт гардот на Оклахома Сити Тандерс, Крис Пол,