Бурна сезона во Мото ГП-Франко Морбидели ќе тргне утре од пол-позицијата

Сезоната во Мото ГП и на уште една трка пред самиот крај останува неизвесна. Кога сите очекуваа дека најголемиот кандидат за освојување на шампионатот, Жоан

Ланс Строл ќе тргне од пол-позиција за Големата Награда на Турција

Денешните луди квалификации во Формула 1 за Големата Награда на Турција навестуваат феноменално доживување утре, кога ќе ја гледаме трката која секогаш носи големи возбудувања.

Вучиќ: Граѓаните на Србија со цело срце ќе навиваат за Македонија на ЕП

Србија нема да игра на фудбалското Европско првенство следната година, па бидејќи нема да може да навива за своите, претседателот Александар Вучиќ објави дека ќе

Мо Салах позитивен на коронавирус

Египетскиот напаѓач излезе позитивен на коронавирус при вршење на работи за репрезентација Денес, од Египетската Фудбалска Федерација изјавија дека Салах се вратил со позитивен коронавирус

Ангеловски: “Бевме големо семејство, а тоа ни донесе пласман на Европско првенство”

Заблагодарувајќи се на сите за присуството во раните утрински часови, селекторот Игор Ангеловски на македонската фудбалска репрезентација го започна својот говор на граничниот премин „Блаце“.„Среќни