Македонската фудбалска репрезентација до 21 година со теоретски шанси за пласман на Еуро 2021

Македонската фудбаска репрезентација до 21 година со победа утре во Израел ќе го завери второто место во групата. Последниот меч од овој циклус го играме

Играчите отпатуваа за Грузија, Ристевски и Велковски не се во тимот

Репрезентацијата на Македонија утрово околу 10 часот летна за Тбилиси, пред историскиот меч за пласман на Европското првенство со Грузија Откако ќе слетат, селекцијата ја чека напорен ден.

Лазаров со своите 17 гола прогласен за МВП на првите две кола од квалификациите

Македонскиот репрезентативен лидер Кире Лазаров со своите 17 гола  беше прогласен за МВП на првите две кола во рамките на квалификациите за престојното европско првенство.

Селекторот Игор Ангеловски принуден да бара алтернативни решенија

Еден ден пред патувањето за Тбилиси, селекторот Игор Ангеловски принуден да бара алтернативни решенија. По увид од страна на лекарскиот тим, донесен е заклучок дека Аријан

Промена на одигрување на натпреварите од 4. коло во Првата кошаркарска лига

Канцеларијата на сениорските лиги при КФСМ, ги информира клубовите, во исто време и медиумите, за промена на одигрување на натпреварите од 4. коло во Првата