Игор Ангеловски: Среќни сме што сме во финале, но не планираме да застанеме таму

Македонската А репрезентација денеска ги започнува подготовките за натпреварот против Грузија на 12. ноември во Тбилиси за пласман на Европското првенство. Селекторот на нашата најдобра

Ливерпул и Сити ги поделија бодовите, Арсенал посрамотен од Астон Вила

Надежите на Ливерпул за враќање на врвот во Премиер лигата беа фрустрирачки намалени, а едвај се изборија за висококвалитетно реми со Манчестер Сити, кој плати

Баерн подобар од Борусија во големото германско дерби

Во седмото коло од германската Бундес лига се одигра најголемото фудбалско дерби помеѓу великаните од Минхен и Дортмунд. Во некои поинакви времиња, трибините ќе преполни,

Македонската ракометна репрезентација ја оствари втората победа во евро-квалификациите

Македонската ракометна репрезентација успеа да ја совлада репрезентацијата на Швајцарија за да ја реализира втората победа во Групата – 7 за Европското првенство 2022. Во