Македонија вечерва против Швајцарија без Дејан Манасков

Машката ракометна репрезентација на Македонија, вечерва во 18:30 часот ќе го одигра вториот натпревар од квалификациите за Европското првенство во Унгарија и Словачка. Втор ривал

„Autumn Gaming Month“ – е-спорт настан организиран од МЕСА

Македонската Еспорт Асоцијација организира цел месец полн со гејминг натпреварувања во повеќе игри Настанот ќе трае од 12.11.2020 до 06.12.2020, каде фановите на еспортот ќе

Погба се поблиску до заминување од Манчестер Јунајтед

Францускиот интернационалец и играч на тимот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба, според последниот информации кои доаѓаат од Големиот Остров, поточно од весникот “Daily Mail”, е

Нов позитивен во ракометната репрезентација на Македонија

Македонската репрезентација успешно го помина квалификацискиот тест против тимот Финска, каде рутинирано триумфиравме со 33-24, а сега на ред е гостувањето во Швајцарија, во сабота

Новата НБА сезона започнува на 22 декември

Договорен датумот на почеток на новата сезона во најдобрата кошаркарска лига во светот. Oткако асоцијациjата на кошаркари и раководството на НБА-лигата конечно најдоа заеднички јазик,

Лигата на Европа никогаш поатрактивна, постигнати дури 93 гола

Очигледно свесни колку недостига фудбалот следен од трибините, играчите долу на теренот одлучија да надоместат со тоа што се одвива вистинско фудбалско шоу на малите