Негативни ракометарите на националниот тим-Македонија спремна за дуелот со Финска

И официјално Ракометната федерација на Македонија соопшти дека целиот тим, односно ракометарите заедно со членовите на стручниот штаб биле негативни на последното тестирање кое задолжително