Федерер повторно на тениските терени- официјално се врати на тренинзите

Швајцарскиот тениски ас Роџер Федерер заврши со закрепнувањето од две операции на повреденото колено и се врати на тренинг на теренот, соопшти „Тennis World USA“.

Милан и Рома ги поделија бодовите-Заврши победничката низа на Росонерите

Вечерва бевме сведоци на вистинско италијанско дерби, борба на титаните кое заслужуваше навивачи, на кое му недостигаше еуфорија, меѓутоа ситуацијата е таква за жал натпреварите

1 160 161 162