ФРАНЦУСКАТА МОЛЊА ПОВТОРНО СВЕТНА-КВАРТАРО ПОБЕДНИК ВО ХОЛАНДИЈА!

Беспрекорниот млад Французин, Фабио Квартаро продолжи да ја вози својата најдобра сезона во кариерата, откако и денес славеше за големата награда на Холандија. Иако од

ГЕРМАНИЈА „СПАСИ ГЛАВА“, ПОРТУГАЛИЈА И ФРАНЦИЈА ОДИГРАА ЕПСКО РЕМИ

Последното коло од групната фаза на Европското првенство 2020 понуди епска завршница каква што заслужува едно вакво феноменално фудбалко натпреварување, кое доби посебно значење за

ЕП ДЕН 12: МОДРИЌ ЈА ВОДЕШЕ ХРВАТСКА ДО ОСМИНАФИНАЛЕ, АНГЛИЈА ЗАВРШИ КАКО ПРВА!

Репрезентацијата на Хрватска се пласираше во осминафиналето, како второпласирана зад Англија која ја совлада Чешка во директниот дуел за првата позиција во групата Д. „Коцкестите“

КРАЈ НА АВАНТУРАТА-МАКЕДОНИЈА СО ПОРАЗ ОД ХОЛАНДИЈА СЕ ОПРОСТИ ОД ЕУРО

ЕУРО бајката на македонската репрезентација завршува со убедлив пораз од Холандија со 0-3. Како и на минатите две средби, Македонија одигра квалитетно само едно полувреме,

ЦЕЛОТО СВОЕ ПОСТОЕЊЕ РАСТРГНАТА ОД ДВОЈНИ АРШИНИ-МАКЕДОНИЈА ОШТЕТЕНА ПРОТИВ ХОЛАНДИЈА!

Штотуку заврши првото полувреме од последниот настап на Македонија на ЕУРО 2020, во кој се соочува со домаќинот Холандија во Амстердам. Овој натпревар е од

ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ ЌЕ ДОЗВОЛАТ 10.000 ДОМАШНИ НАВИВАЧИ

Организаторите на Олимписките игри одлучија ограничен број на локални навивачи да добијат дозвола да присуствуваат на спортскиот спектакл. Тие поставија ограничување од 50 проценти од