Македонскиот репрезентативец премина од Гран Канарија во Сарагоса

Македонскиот кошаркарски репрезентативец Џејкоб Вајли е нов член на шпанскиот прволигаш и учесник во ФИБА Лигата на шампиони, Сарагоса. -Точно е, го менувам клубот, но

ВИДЕО: Аталанта не издржа со десетмина против Реал, Сити лесно ја доби Борусија

Аталанта не успеа да го „преживее“ натпреварот против Реал Мадрид во Бергамо и во финишот загуби со 0-1 (0-0), во осминафиналето од Лигата на шампионите.

Тајгер Вудс ќе се опоравува со години по страотната несреќа

Еден од најдобрите голф-играчи на сите времиња, Тајгер Вудс, се наоѓа во критична состојба во болница по вчерашната сообраќајна несреќа во Лос Анџелес. Вудс доживеал

Харден со нов трипл-дабл за Бруклин, Дончиќ со „магичен“ шут за три го совлада Бостон

Уште еднаш, по којзнае кој пат сезонава, блесна балканскиот дијамант Лука Дончиќ. Словенецот со две тројки во последните 15 секунди од средбата избори победа за својот Далас против секогаш незгодните Бостон селтикс (110-107).

(ВИДЕО) Баерн со 4:1 го „прегази“ Лацио, Жиру со ножички го „реши“ Атлетико

Во вечерашното издание од Лигата на шампионите имаше два одлични натпревари на задоволство на фудбалските фанови ширум светот. Европскиот шампион Баерн Минхен успеа да ја