ДОНЧИЌ ЗАРАБОТУВА 200 МИЛИОНИ ДОЛАРИ, А КОРИСТИ НОКИЈА СТАРА 15 ГОДИНИ

По елиминацијата во НБА лигата, Лука Дончиќ и се стави на располагање на словенечката кошаркарска репрезентација и ги започна подготовките за Олимписките игри, со што

ЖЕЉКО ОБРАДОВИЌ СЕ ВРАТИ ВО ПАРТИЗАН!

Жељко Обрадовиќ се врати во Партизан. Белградски Курир објави дека најтрофејниот европски кошаркарски тренер потпишал тригодишен договор. Обрадовиќ тренерската кариера ја започна со освојување на

ДРИТА ИСЛАМИ ПОСТАВИ НОВ НАЦИОНАЛЕН РЕКОРД НА 400 МЕТРИ СО ПРЕЧКИ!

Дрита Ислами, моментално најдобрата атлетичарка во Македонија, постави нов национален рекорд на 400 метри со пречки, како дел од натпреварувањата на Европскиот екипен шампионат на

ПАНДЕВ НАЈАВИ ПЕНЗИЈА, УТРЕ ПОСЛЕДЕН ПАТ ЌЕ ИГРА ЗА МАКЕДОНИЈА!

Македонскиот капитен Горан Пандев на официјалната прес-конференција пред утрешниот меч со Холандија најави дека утре ќе го одигра последниот натпревар во националниот тим.  „Ова е

СТРАТЕГИЈАТА НА РЕД БУЛ ГО СТАВИ ФЕРСТАПЕН НА ЛИСТАТА НА ПОБЕДНИЦИ НА ПОЛ РИКАР

„Најбрзиот циркус“ оваа недела се упати кон Франција на познатата „Пол Рикар“ повторно по пауза од една година. Оваа трка беше вистинска мајсторија која ги