Дани Карвахал уште нови две години во Реал Мадрид

Реал Мадрид е се поблиску до продолжување на договорот на својот дефанзивец Дани Карвахал, соопшти „Марка“. Според шпанскиот весник, новиот договор со 28-годишниот Шпанец ќе

Лигата на Европа никогаш поатрактивна, постигнати дури 93 гола

Очигледно свесни колку недостига фудбалот следен од трибините, играчите долу на теренот одлучија да надоместат со тоа што се одвива вистинско фудбалско шоу на малите

Повторно богата вечер во Лигата на Шампиони

Очигледно фудбалерите во поопуштена атмосфера без навивачите на трибините уживаат да постигнуваат голови. И изминатата вечер во Лигата на Шампионите беа постигнати високи 27 погодоци,