ФОН ДЕР ЛАЈЕН: УНГАРСКИОТ АНТИ-ЛГБТ ЗАКОН Е СРАМЕН И ДИСКРИМИНИРАЧКИ

Урсула фон дер Лајен го осуди унгарскиот закон кој го дискриминира ЛГБТ општеството врз основа на сексуалната припадност. „Унгарскиот закон е срамен. Им дадов упатства

ВИДЕО: ФИЛИПИНИ НЕМИЛОСРДНО УНИШТУВА ЛУКСУЗНИ АВТОМОБИЛИ СО БАГЕР

Филипините немаат никаква милост спрема скапите автомобили кои биле конфискувани во последните две години. Сега, тие се уништуваат со багер во Филипини. Ако некој во

НА ЕВРОПА Ѝ СМЕТААТ БРИТАНСКИТЕ ФИЛМОВИ И СЕРИИ

Европската унија се подготвува да реагира против непропорционалното количество британска телевизиска и филмска содржина што се прикажува во Европа по Брегзит. Велика Британија е најголем

ТУРИСТИТЕ ГО ВРАТИЈА КРИМИНАЛОТ ВО БАРСЕЛОНА!

Најважната комерцијална област на Барселона – Пасејг де Грација е отворена за деловно работење по неколку месеци целосно затворање. Отворањето уследи по ублажувањето на епидемиолошките

КИНА ГИ ЗАБРАНИ КРИПТОВАЛУТИТЕ, ЦЕНИТЕ НА ГРАФИЧКИТЕ ПРОЦЕСОРИ ПАДНАА!

Цените на графичките процесори во Кина нагло паднаа по националното сузбивање на рударството, сопственоста и трговијата со криптовалути. Намалувањето на побарувачката за чипови, а со

1 2 3 245