ПАЛЕСТИНА ГИ ОДБИ ВАКЦИНИТЕ ОД ИЗРАЕЛ БИДЕЈЌИ РОКОТ ИСТЕКУВАЛ МЕСЕЦОВ

Палестинските власти се повлекоа од договорот со кој требаше да добијат милион вакцини од Израел бидејќи вакцините на „Фајзер“ биле блиску до истекување на рокот

ПОПЛАВИТЕ НАПРАВИЈА ХАОС-ВО РУСИЈА ПРОГЛАСЕНА ВОНРЕДНА СОСТОЈБА

Скоро 1.800 лица беа евакуирани поради поплавите на Крим предизвикани од обилните дождови, објавија локалните служби за итни случаи. Како што беше прецизирано, 1.773 лица

ИЗРАЕЛ НА ПАЛЕСТИНСКАТА УПРАВА ЌЕ ИМ ДАДЕ 1,2 МИЛИОНИ ДОЗИ ОД „ФАЈЗЕР“

Израел планира да им даде 1,2 милиони дози вакцини Фајзер против коронавирусот на палестинските власти, одлучи новиот израелски министер за здравство, Никан Хоровиц. На тој