Лавот „рикна“ во нов стил-Ново лого на брендот Пежо

​Најстариот постоечки автомобилски Бренд во Светот ја потврдува својата личност и својот карактер со новото лого, вртејќи нова страница во својата историја. На 25 февруари

Вашингтон го „шокираше“ Денвер, Филаделфија го „заузда“ Далас

Иако Вашингтон е тотален аутсајдер во борбата за местата кои водат во плејофот, факт е дека играчите се полни со самодоверба, откако забележаа шест победи на последните осум средби, а таквата мотивираност уше еднаш дојде до израз во синоќешната победа над фаворитот Денвер со 112-110.

11 мажи го обвинија Александер Ванг за сексуален напад

Американскиот дизајнер Александар Ванг се соочува со обвиненија за сексуално вознемирување на единаесет мажи, а последниот од нив е Китон Булен (21), кој изјави дека дизајнерот го нападнал во клуб во 2019 година.

1 2 3 70