САД: БРУКСВИЛ ПО ГРЕШКА ЈА ПРОДАЛЕ СВОЈАТА ВОДЕНА КУЛА

Во американскиот град Бруксвил, Флорида, се случила навистина голема заблуда кога минатата година по грешка ја продале својата водена кула. Кулата била купена откако бизнисмен

УТРЕ ВО КИНОТЕКА ПРЕМИЕРА НА ДИГИТАЛНО РЕСТАВРИРАНИОТ ФИЛМ „ФРОСИНА“

Дигитално реставрираната копија на првиот македонски игран филм, „Фросина“, утре во 20:00 часот ќе биде прикажана во летното кино во Кинотеката. Проекцијата на филмот покрај

ОД РЕЦИКЛИРАН ОТПАД УМЕТНИК НАПРАВИЛ СКУЛПТУРА ОД ЛИДЕРИТЕ НА Г7

Во пресрет на годинешниот состанок на групата Г7 во Корнвол, во оваа југозападна англиска област, се појави необично уметничко дело. Следејќи го примерот на монументалната

ОДРЖАН СВЕТСКИ ТУРНИР ВО РАБОТЕЊЕ НА „ЕКСЕЛ“!

Спонзориран од „Мајкрософт“, Светскиот куп за финансиско моделирање беше домаќин на мултиплеер битка наречена „Битка 888“ за ексел корисници, со осум врвни финансиски моделири низ

НАВИСТИНА ПОСТОИ! – ELDEN RING ЈА ДОБИ СВОЈАТА СВЕТСКА ПРЕМИЕРА

На синоќешната прилично досадна презентација на Summer Game Fest, беше откриена една од најочекуваните игри на сите времиња. „Elden Ring“ во изработка на FromSoftware е

1 2 3 74