Погледнете- Куќата што се врти, најекстремната оптичка илузија (ВИДЕО)

Страшни или морбидни, со позитивна или негативна енергија, оптичките илузии го воодушевуваат секого, како посебен облик на уметност која на сите нас ни изгледа како

Погледнете ја реакцијата на крадец кој не знае да користи мануелен менувач (ВИДЕО)

Можеби ни било потешко да научиме да маневрираме со мануелниот менувач и да положиме на градскиот испит, но ние кои возиме автомобили со мануелни менувачи,

Како лесно да ја отстраните пожолтеноста од вашата проѕирна маска за телефон (ВИДЕО)

Доколку сте сопственик на смартфон, сигурно во периодот во кој го користите телефонот, сте поседувале барем една проѕирна безбојна маска, која најчесто, или ви е првата маска за телефонот, или едноставно доаѓа заедно со телефонот, барем таква е ситуацијата се уште во мобиларите.

Се распадна дуото „Дафт Панк“

Дуото од Париз, Дафт Панк, одговорно за некои од најпопуларните денс и поп-песни што некогаш биле направени, официјално се распадна.
Веста беше објавена со осумминутно видео наречено „Епилог“.

Американки се облекле како млади баби за да се вакцинираат преку ред

Две млади „баби“ од Флорида се маскирале во стари жени со цел да го измамат здравствениот систем и да ја добијат втората доза вакцина. Канцеларијата

Reddit приказни: Денес за*бав кога за малку ќе го онесвестев моето момче за време на секс

Нова недела и време за нова приказна од r/tifu. Приказната доаѓа од u/closefarhere, која покажува дека интимните односи со партнерот не се секогаш толку филмски

Дали патувате и сакате пиво? Еве каде е најевтино и најскапо

Вкусувањето на локално пиво е еден од најдобрите делови на патувањето, но понекогаш единственото нешто што го намалува задоволството во овој алкохолен пијалок е неговата цена.