Доли Партон: Не е соодветно да ме ставаат на пиедестал во моментов

Американската пејачка, Доли Партон, е контра предлог-законот на пратениците од Тенеси кои сакаат да се подигне нејзина статуа во Нешвил. Таа смета дека со оглед

Ковидиот: Данец доби четири месеци затвор бидејќи кашлал на полицајци и викал „корона

Данец во своите 20-ти години е осуден за бегство од полицијата по прелиминарното испитување на градскиот суд. Мажот е осуден на четири месеци затвор поради

(ВИДЕО) Погледнете ја Ема Стоун во улога на иконичната Круела

Дизни се приклучува на трендот на раскажување на филмското дејствие преку очите на антагонист, па така добиваме филмско остварување за Круела де Вил. Оскаровката Ема

Незаборавен подарок: Момче во Дубаи украло камила за својата девојка

Полицијата во Дубаи уапсила момче за наводна кражба на многу вредна новородена камила. Момчето планирало камилата да ја подари на својата девојка за роденден, објави