Асасинс Крид Валхала (Assassin’s Creed Valhalla) рекордер по бројот на продадени копии

Асасинс Крид Валхала го сруши рекордот по бројот на продадени копии во првата недела, поставен од Асасинс Крид 3 пред повеќе од 10 години, кој

Излезе документарен филм за раперот Текаши-69

Дел истражувачки документарец, дел гангстерски филм, ’69: Сагата за Дани Хернандез го расплинува животот на поларизираната рап-сензација и интернет тролот Текаши69. Пред да се нарече

Граѓаните на Њујорк незадоволни од новогодишната елка пред Рокфелер центарот

Елката што синоќа беше поставена пред Рокфелер центарот не ја доби очекуваната реакција Работниците кои ја поставиле елката откриле був скриен во нејзината крошна кој

Специјалната епизода од “Фреш Принс оф Бел Ер” премиерно прикажана на ХБО Макс

Долгоочекуваното специјално обединување на кастингот на “Фреш Принс оф Бел Ер” (The Fresh Prince of Bel Air) се емитуваше вчеравечер на ХБО Макс (HBO Max).

1 52 53 54 55 56 59