Ѕвездата од „Пријатели“, Метју Пери се сврши со својата девојка

Ѕвездата од хумористичната серија „Пријатели“, Метју Пери, по многуте заплети, расплети, раскинување, се сврши со својата долгогодишна девојка Моли Хурвиц, која инаку, е 22 години

Гитаристот на „Рибја Чорба“ се бори за живот поради Ковид-19

Гитаристот  на рок-групата „Рибја Чорба“ Миша Алексиќ  од 13 ноември е згрижен во болница, откако станал позитивен на ковид-19. Неговата ќерка Мина Алексиќ  објави емотивен статус

Кортни Кокс репродуцираше култна сцена од серијата „Пријатели”

На Денот на благодарноста, серијата “Пријатели” повторно стана тема на дискусија. Овој пат, еден од главните ликови од шоуто – Моника Гелер, играна Кортни Кокс,

И Дрејк „им се налути” на Греми наградите

Дрејк се придружи на музичките ѕвезди кои повеќе не ги почитуваат Греми наградите. Славниот рапер револтиран од занемареноста на неколку истакнати уметници кои заслужиле нонимација

Диего Армандо Марадона погребан во Буенос Аирес

Во средата целата фудбалска јавност беше шокирана од веста дека почина Диего Армандо Марадона. Идолот на многумина, “Богот” на фудбалот, првиот аргентиски фудбалски “вонземјанин”. Аргентинската

Поранешен гимнастичар ја прескокнал корејската граница

Поранешен гимнастичар ја прескокнал корејската граница за да избега од Северна Кореја Според Кореја Хералд, младиот маж се предал откако бил прогонуван од страна на

Мадс Микелсен е новиот Гриндевалд во “Фантастични Ѕверови 3”

Претпоставениот кастинг на Мадс Микелсен во улогата на Гелерт Гринделвалд во „Фантастични Ѕверови 3“ сега е официјален, бидејќи „Ворнер Брос“ објави дека данскиот актер ќе