Почина големата фудбалска легенда, Диего Марадона

Легендата на фудбалот Диего Армандо Марадона почина на 60-годишна возраст, се вели во извештаите во Аргентина. Според првите информации кои доаѓаат од Јужна Америка, причина

Порше Тајкан влезе во Гинисовата книга на рекорди

Порше Тајкан успеа да постави Гинисов Рекорд за најдолго дрифтање остварено користејќи електричен автомобил. Возилото на патеката во Hockenheimring помина 55 минути, а во тој

Таксист од Истанбул вратил 300.000 евра на патник кој ги оставил во неговото возило

Енгиц Олгац од Истанбул е таксист од Истанбул кој докажал што значи доблесност и чесност. Откако патник во неговото возило оставил торба полна со пари,

Ед Ширан донираше 10.000 фунти за болница во која се лекувала неговата баба

Добитникот на Греми, Ед Ширан, неодамна донираше 10.000 фунти во болницата што ја лекувала неговата болна баба во последните денови од нејзиниот живот. Пејачот се

“The Queen’s Gambit” го зголеми интересот за играње шах

“The Queen’s Gambit” мотивираше цела генерација да почне да игра шах. Понекогаш, уметноста знае да биде најголема испирација за многумина. Филмската индустрија како посебен тип

Џенифер Греј: Нема замена за Патрик Свејзи во „Валкан танц 2“

Џенифер Греј, ѕвездата од легендарниот филм “Валкан танц”, која ќе глуми во долгоочекуваното продолжение, изјави дека нема да има глумец кој ќе го замени покојниот