10 поп-панк изведувачи кои ја започнале својата кариера во тотално различни жанрови

Со новиот албум, Machine Gun Kelly ја врати поп-панк сцената на нозе. Неговата транзиција од хип-хоп во поп-панк го врати жанрот во центарот на вниманието.

Кубанска глумица пронајдена мртва на плажа во Мајами

Кубанската глумица, Броселинда Ернандез беше пронајдена мртва на плажа во Мајами на 56-годишна возраст Во полициското соопштение се наведува дека нема никакви знаци на насилна

Асасинс Крид Валхала (Assassin’s Creed Valhalla) рекордер по бројот на продадени копии

Асасинс Крид Валхала го сруши рекордот по бројот на продадени копии во првата недела, поставен од Асасинс Крид 3 пред повеќе од 10 години, кој