Парче камен направило метеоритна промена во животот на млад индонежанец

Џошуа од Индонезија се збогатил на навистина филмски начин Тој бил само обичен човек кој заработувал преку изработка на сандуци, но пред некое време на

Германците за првпат избраа јапонски модел за автомобил на годината

Првото електрично возило на натерии на Хонда , “Хонда E”, е прогласено за „германски автомобил на годината 2021“ на најпрестижните годишни награди за автомобил на

Објавена листата на 10 најдобри градови за живеење, Токио на прво место

Глобал фајненс ја објави листата на 10 најдобри градови за живеење во светот за 2020 година. Рангирањето е направено според економската моќност, истражувачкиот потенцијал и

Македонци готват вкусни деликатеси во дивината- Светско, а наше (ВИДЕО)

Во стилот на светски познатите Инстаграм и ЈуТјуб канали каде што странски готвачи приготвуваат најразлични национални деликатеси на отворено во природа, тројца македонски ентузијасти за

Папата Францис фатен како лајкнува фотографија од модел во бикини

Лидерот на Католичката црква, Папата Францис, беше „просветлен“ од провокативна фотографија на инстаграм модел Не е јасно дали лајкот на Папата бил намерен или било

„Врба“ е македонскиот кандидат за Оскар

Друштвото на филмските работници на Македонија соопштија дека „Врба“ на Милчо Манчевски е македонскиот кандидат за Оскар за странски филм Откако ја освои Сребрената палма