Македонскиот музички виртуоз Влатко Стефановски со нов сингл

Најдобриот македонски виртуоз на гитара и воедно еден од најдобрите музички великани во Европа, Влатко Стефановски, во текот на вчерашниот ден го издаде својот нов

Светска премиера на новото Ферари СФ90 Спајдер

Италијанскиот бренд Ферари официјално ја претстави кабриолет верзијата од моделот „SF90 Stradale“. Првиот плаг-ин хибрид со отворен покрив го дели погонскиот систем со купе верзијата.

Експертски предавања за најновите терапии, поддршка за ХАЕ пациентите и дефинирани плановите за идниот период

Со експертски предавања за најновите терапии и напредок во истражувањата и медицината за ХАЕ, како и поврзаноста со други заболувања и болести се одржа петтиот

„Workbench Entertainment“ прикажаа трејлер за нивната нова игра

Македонското студио го претстави трејлерот за нивната нова игра, Wolfsbane Wolfsbane е co-op survival игра во која тимската работа и брзото мислење гарантираат победа. Играта

Ајфеловата кула е повисока во лето

Висината на Ајфеловата Кула која во просек е 324 Метри,се менува во зависностна сезоната.Кога топлото летно сонце ја осветлува,термалната експанзија предизвикува металот да расте.Кулата може