МИКА АЛЕКСИЌ ОБВИНЕТ ЗА СИЛУВАЊЕ НА ЧЕТИРИ ДЕВОЈЧИЊА, ГО ЧЕКА ЗАТВОР ОД 15 ГОДИНИ

Вишото јавно обвинителство во Белград поднесе обвинение против Мирослав Мика Алексиќ (68) под сомнение за сексуално злоставување на седум девојчиња кои биле ученици во училиштето

ВО 2020 ГОДИНА БИЛЕ ПОГУБЕНИ 483 ЛИЦА ВО 18 ЗЕМЈИ

Освен Кина, и покрај откажувањето од смртните казни низ целиот свет, земјите од Блискиот исток остануваат на врвот според егзекуциите, известуваат Амнести Интернешнл, информираат АП

ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ, АВСТРАЛИЈА НЕМА ДА НАСТАПИ НА ЕВРОВИЗИЈА

Австралиската СБС Телевизија потврди дека нивната претставничка Монтењ нема да можат да отпатува во Холандија на Евровизија, па затоа тие ќе го искористат нивниот live-on-tape

ХАЛИ БЕРИ СО СВОЈАТА ЌЕРКА ПРАВИ ДОМАШНИ КОЗМЕТИЧКИ СРЕДСТВА

Американската глумица Хали Бери за магазинот „Пипл“ изјави дека е среќна што нејзината 13-годишна ќерка ужива да го негува чувството за „вистинска убавина“ исто како

НЕДОСТИГОТ НА МАГНЕЗИУМ ПРЕДИЗВИКУВА ЧУВСТВО НА ВКОЧАНЕТОСТ

Доколку сте имале период во кој сте чувствувале напнатост, вкочанетост, раздразливост или грчеви, тогаш можеби вие имате недостаток на магнезиум. Магнезиумот е неопхеден минерал кој