ЗГОЛЕМЕНА ПОБАРУВАЧКАТА ЗА НЕКОЛКУ ПРОФЕСИИ ВО ГЕРМАНИЈА

Иако се очекува општата побарувачка за работници во Германија да се намали во следната деценија, сепак се очекува зголемена побарувачка за работници во одредени сектори,

ДЕТАЛИ ЗА ОВОГОДИНЕШНИТЕ ОСКАРИ, МАСКИТЕ НЕМА ДА БИДАТ ЗАДОЛЖИТЕЛНИ

Доцна во ноќта на 25 април ќе се одржи 93-то доделување на Оскарите, а деталите за церемонијата полека стануваат познати. Според последните информации, говорите на

БРАЗИЛЕЦ НАПРАВИ МОТОР КОЈ ПОМИНУВА 500 КИЛОМЕТРИ СО ЕДЕН ЛИТАР ВОДА

Рикардо Азеведо од Сао Паоло, Бразил, направил прекрасен мотор кој може да помине 500 километри на литар вода. Имено, батеријата на моторот користи водород од

АЗИСКИОТ СУПЕРХЕРОЈ ШАНГ-ЧИ ГО ДОБИ ПРВИОТ ТРЕЈЛЕР (ВИДЕО)

Конечно во киносалите ќе пристигне и првиот азиски суперхерој од Марвел универзумот. „Шанг-чи и легендата за десетте прстени“ со својот прв трејлер ги придоби фановите