Мијалков осуден на 12 години затвор, изречени пресудите за „Таргет-Тврдина“

Денес во судницата на Основниот суд Скопје 1 беа изречени пресудите за предметот „Тврдина-Таргет“. Во судницата присутни беа поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, поранешниот

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 33 пациенти

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 33 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 253 лица сомнителни и потврдени

Откриен можниот проблем за вчерашната аномалија на Фејсбук и Инстаграм

Вчера по којзнае кој пат се докажа колку човештвото стана роб на социјалните мрежи, откако светот влезе во паника поради фактот дека испраќањето на пораки на Фејсбук и Инстаграм не работеше од еден до два часа.

Американската агенција го казни Боинг со 6,6 милиони долари

Американската агенција за надзор над авијацијата во четвртокот објави дека го казнила Боинг со вкупно 6,6 милиони долари за серија пропусти во регулаторните и безбедносните