Полицијата очекува нови напади врз Капитол

Вршителот на должноста шеф на полицијата во Капитол во четвртокот предупреди дека екстремистичките групи кои упаднаа на 6 јануари, сакаат да го кренат во воздух објектот и да убијат конгресмени на првото официјално обраќање на претседателот Бајден на Конгресот.

132 санкционирани возачи во Скопје, од кои 36 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (25.02.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на град Скопје

Лавот „рикна“ во нов стил-Ново лого на брендот Пежо

​Најстариот постоечки автомобилски Бренд во Светот ја потврдува својата личност и својот карактер со новото лого, вртејќи нова страница во својата историја. На 25 февруари

Пандемијата однесе над 2,5 милиони животи ширум светот

Најновиот биланс што се однесува на починати од Ковид-19 во светот покажуваат дека од почетокот на пандемијата во декември 2019 година животот го загубиле повеќе од 2,5 милиони луѓе.

Изработувале бомби и зољи: Обвинение за тројца терористи на ИСИС

Тероризмот дивее и на Балканот. Три лица, следбеници на ИСИС, се обвинети за формирање терористичка организација и за кривично дело тероризам од Обвинителството за организиран криминал и корупција.