226 санкционирани возачи на подрачјето на Карпош

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (03.11.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на Општина Карпош

Студентите од утре ќе можат да ги продолжат годишните билети

Oд утре, четврток (5.11.2020 год) корисниците на бесплатен студентски годишен билет и на билетот за возрасни лица, можат да ја продолжат важноста на билетот за

Клиниките со екстра болнички капацитети за лекување ковид, редовните прегледи продолжуваат

Сите интерни клиники во склоп на Клинички центар се подготвени да примаат ковид пациенти и нема да запрат со нормалната работа, односно со интервенциите на

Денеска се регистрирани 913 нови случаи на Ковид 19, починати 24 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2731 тестирања, а регистрирани се 913 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-459, Куманово-25, Дебар-1,

Угостителските објекти ќе работат до 21:00 часот

Владата на денешната седница донесе одлука за нови мерки за спречување на ширењето на коронавирусот. Се скратува работното време на угостителските објекти до 21.00 часот,

Рационално користење и заштита на земјоделското земјиште со новиот Предлог- закон

Владата на денешната 17-та седница, го утврди текстот на Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за земјоделското земјиште. Целта на Предлог-законот е изменување и

Усвоени измените на Законот за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги

Денеска, на редовната седница на Владата беше усвоен Предлогот за измени и дополнувања на Законот за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги со цел да се