Протест во Берлин против Ковид мерките, судири помеѓу полицијата и демонстрантите

Поголема група луѓе се собраа во Берлин да протестираат против Германската влада поради новите рестриктивни мерки кои се донесени. Полицијата мораше да интервенира кога големата

Бројките не престануваат да растат, денеска регистрирани 1406 нови случаи на Ковид 19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3398 тестирања, а регистрирани се 1406 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-627, Куманово-73,  Дебар-1,

Обвинителството во Хаг одлучи да го продолжи притворот за Хашим Тачи

Специјалното обвинителство за Косово во ХАГ смета дека постои реална можност за заплашување на сведоците и ризик од мобилизирање на приврзаници, па одлучи да го

Парче камен направило метеоритна промена во животот на млад индонежанец

Џошуа од Индонезија се збогатил на навистина филмски начин Тој бил само обичен човек кој заработувал преку изработка на сандуци, но пред некое време на

Во Неготино приведен скопјанец осуден на речиси седум години затвор

– Полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка-Отсек за потраги денеска во 12:50 часот на улицата „Јане Сандански“ во Неготино го приведоа Ј.Н. (38)

Обвинение за татко и син – дилери на кокаин во Скопје

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во текот на вчерашниот ден до Основниот кривичен суд – Скопје поднесе Обвинителен акт против