Еден од најпознатите хакери на светот е новиот шеф на безбедност на Твитер

Твитер назначи нов шеф на безбедност неколку месеци откако веб-страницата мораше да се справи со хакирањето со Биткоин што компромитираше голем број сметки од висок

Приведен криминалец од Скопје осуден на четири години затвор

На 17.11.2020 во 20.50 часот полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за внатрешни работи, Одделение за криминалистички работи  Карпош на ул.„МАНАПО“

Притвор за скопјанец кај кого се пронајдени марихуана, екстази и амфетамин

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против скопјанец за кој постои основано сомнение дека сторило кривично дело – Неовластено производство и

Коронавирусот потврден во 85 отсто од домовите за стари лица во Словенија

Ковид-19 вирусот се инфилтрираше во најранливата група на граѓани во Словенија, пензионерите. Министерот за здравство, Томаж Гантар најави дека ќе се спроведе тестирање во сите

Царовска: Правиме целосна реформа на образованието за да создаваме генерации кои критички размислуваат

Министерката за образование и наука Мила Царовска вчера учествуваше на панел дискусија „Едукација од која произлегуваат граѓани“, по повод неделата на Унијата, но и Светскиот