Со реконструкција на бул. „Никола Карев“ до развиена периферија на Карпош и Скопје

Градот Скопје започна со втората фаза од реконструкција на булеварот „Никола Карев“, на потегот од крстосницата кај касарната „Илинден“ до Момин Поток. Претстои реконструкција на

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 821 пациент, слободни кревети има

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 821 пациент позитивен и суспектен на корона вирусот.

Со Стратегијата за јавниот долг се дефинираат лимити за висината и структурата на долгот

Со Стратегијата за управување со јавен долг се дефинираат лимити за висината на трите нивоа на долг, државниот, гарантираниот како и на вкупниот јавен долг

Најубавите божиќни песни на волшебниот Френк Синатра

Интересно е како штом се наближи декември, одеднаш сите не обзема таа празнична еуфорија во пресрет на новогодишните и божиќните празници. Семејството се зближува, топлината

МОН: Зголемен бројот на доделени стипендии за ученици Роми

На иницијатива на Министерството за образование и наука дополнително е зголемен бројот на стипендии за ученици Роми кој беше предвиден да се додели со последниот

Лејкерс на подготовките подобри од градските ривали Клиперс

НБА-лигата полека се враќа, откако тимовите ги одиграа првите подготвителни натпревари пред стартот на новата сезона која е закажана за 22. декември. Бранителот на титулата