Одобрени 99 инфраструктурни проекти за 75 општини со 35 милиони евра

Владата на Република Македонија на денешната редовна 28-ма седница донесе Одлука со која е одобрена предлог листа на проекти од општини за финансирање од дополнителни

Одобрени 8 милиони евра повеќе во Пакетот 4 за поддршка за справување со последиците од КОВИД-19

Владата на Република Македонија на денешната редовна 28-ма седница донесе одлука за нов пакет мерки за поддршка во справувањето со последиците  од КОВИД-19 кризата. Владата

1161 новозаболен, починаа 26 лица во изминатите 24 часа

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3114 тестирања, а регистрирани се 1161 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-410, Куманово-54, Дебар-19,

Маленко ќе биде дел од Управниот одбор на ЛЕН

Пливачка федерација на Македонија (ПФМ) соопшти дека претседателот, Александар Маленко, стана член на Управниот одбор на Европската пливачка асоцијација „За првпат во нашата спортска историја