Расте поддршката на американската јавност за Џо Бајден

Американската јавност се повеќе го поддржува извесниот новоизбран претседател на САД, Џо Бајден. Според Галуп, неговата поддршка по изборите, околу кои драмата и понатаму трае,

Народна банка ќе ги презентира најновите макроекономски проекции

Народна банка денеска на редовна тематска прес-конференција ќе информира за најновите макроекономски проекции. Проекциите ќе ги презентира гувернерката Анита Ангеловска-Бежоска. Прес-конференцијата ќе се реализира онлајн,

Времето облачно со на места поројни врнежи од дожд

Времето ќе биде облачно со врнежи од дожд, на места поројни и пообилни (над 35 л/м2), проследени со засилен ветер од југоисточен правец. На повисоките планини, врнежите ќе бидат од снег, информира Управата за хидрометеоролошки работи. Утринската температура ќе се движи од 4 до 11 степени,

Арсенал шести пат поразен во лигата, овој пат жртва на Тотенхем

Арсенал продолжува да тоне во своето сивило. Откако „топџиите“, ако воопшто можат така да се наречат, беа поразени од „волците“ од Вулверхемптон минатото коло со

Претставен најголемиот дрон во светот тежок 25 тони

Приватен стартап за лансирање ракета го претстави својот целосно автономен дрон дизајниран да испушти ракета во воздухот што испукува мали сателити во орбитата. Компанијата Аевум

СДСМ: Помош од 6.000 денари за 283.000 граѓани, продолжува вистинската грижа за сите

Владата предводена од СДСМ продолжува со вистинска грижа за сите граѓани, за сите компании погодени од последиците на пандемијата со коронавирусот. И покрај обидите за