Интересни идеи како да си ја направите “Ноќта на вештерките” забавна

Иако не станува збор за празник кој нашиот народ го празнува, сепак, со сета своја уникатност, мистичност и интересни карактеристики и со сите начини на

Новото продолжение на Halloween франшизата одложено за 2021 година

Universal го одложи датумот на објавување на “Halloween Kills” од неговиот оригинален датум(16 октомври) на 15 октомври 2021 година. Неговото продолжение, “Halloween Ends”, е преместено

Федерер повторно на тениските терени- официјално се врати на тренинзите

Швајцарскиот тениски ас Роџер Федерер заврши со закрепнувањето од две операции на повреденото колено и се врати на тренинг на теренот, соопшти „Тennis World USA“.

Шилегов: Град Скопје беше прва локална самоуправа во Европа која спроведе проект како “Култура во време на корона”

На денешната 58.седница на Советот на Град Скопје советниците поставуваа прашања за работата на градоначалникот, градската администрација, јавните претпријатија и јавните културни установи во наша