ЛЕ: ЈУНАЈТЕД ЈА ПОЧЕСТИ РОМА СО „ШЕСТКА“, АРСЕНАЛ ЗАГУБИ КАЈ ВИЉАРЕАЛ

Вечерва се одиграа полуфиналните пресметки во Лигата на Европа, а во првите дуели од оваа фаза англиските тимови имаа половичен ефект. Манчестер Јунајтед се измачи

ЕДЕН ГОЛ НЕ БЕШЕ ДОВОЛЕН ЗА ОЛИМПИЈАКОС, АРСЕНАЛ СЕ ПЛАСИРАШЕ ВО ЧЕТВРТФИНАЛЕТО!

Во реванш средбата од осминафиналето во Лигата на Европа, англиски Арсенал беше поразен од Олимпијакос на домашен терен со 0-1, но поради убедливата побади на