ЏИКИЌ: ИМА ПОВЕЌЕ ШАНСИ ДА ДОБИЕТЕ ТРОМБОЗА АКО ЛЕТАТЕ ЗА АВСТРАЛИЈА ОТКОЛКУ ОД АСТРА-ЗЕНЕКА

Според податоците што ги имаме досега, помала е веројатноста да добиете длабока тромбоза доколку сте вакцинирани со вакцината на АстраЗенека, отколку ако патувате од Европа

ФИЛИПЧЕ: ЌЕ СЕ ВАКЦИНИРАМ СО АСТРА-ЗЕНЕКА ЗА ДА ДОКАЖАМ ДЕКА Е БЕЗБЕДНА

Во пресрет на почетокот на вакцинацијата, Венко Филипче најави дека нема да се вакцинира, се додека не се вакцинираат повозрасните лица. Тој вели дека Астра

ФИЛИПЧЕ: ВО АПРИЛ ОЧЕКУВАМЕ НОВИ 76.000 ДОЗИ ОД АСТРА-ЗЕНЕКА

Министерот за здравство Венко Филипче, за време на примањето на пратката со вакцини од Астра-Зенека, утрово на скопскиот аеродром, рече дека се очекуваат дополнителни дози