ПОБЕДА ЗА ПАРИШКИТЕ ПРИНЦЕВИ НА СНЕЖНАТА НОЌ ВО МИНХЕН, ЧЕЛЗИ СО УБЕДЛИВА ПРЕДНОСТ ОДИ НА РЕВАНШ

Вечершната програма во Лигата на шампионите ги понуди највозбудливиот и можеби најздодевниот натпревар оваа сезона. Баерн Минхен и ПСЖ приредија вистински спектакл , од кој

ЛЕВАНДОВСКИ НЕ Е ОД ОВАА ПЛАНЕТА- НОВ ХЕТ-ТРИК ЗА 22 МИНУТИ!

Доколку лани неправедно не му ја доделија „судената“ Златна топка, оваа година според многумина, Роберт Левандовски едноставно мора да ја добие најпрестижната индивидуална награда во

(ВИДЕО) Баерн со 4:1 го „прегази“ Лацио, Жиру со ножички го „реши“ Атлетико

Во вечерашното издание од Лигата на шампионите имаше два одлични натпревари на задоволство на фудбалските фанови ширум светот. Европскиот шампион Баерн Минхен успеа да ја

ВИДЕО: Баерн го победи Тигрес и втор пат стана Светски првак!

Фудбалерите на Баерн Минхен одиграа уште една убедлива партија, овојпат вредна титула на Светското клупско првенство бидејќи во финалето го победија Тигрес со 1-0 (0-0).

(ВИДЕО) Баерн Минхен преку Ал Ахли во финалето на Светското клупско првенство!

Екипите на Баерн Минхен и Тигрес ќе се соочат во финалето од Светското клупско првенство, кое се одржува во Катар. „Баварците“ улогата на фаворит ја