ФОН ДЕР ЛАЈЕН: ПРУГАТА ОД БЕЛГРАД ДО МАКЕДОНИЈА Е ЧЕКОР НАПРЕД

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, испрати писмо до претседателот на Србија, Александар Вучиќ. Во писмото, таа му се заблагодарува за продуктивната средба

АЛБАНИЈА: ДВОНЕДЕЛЕН КАРАНТИН ЗА ЛУЃЕ КОИ ДОАЃААТ ОД МАКЕДОНИЈА И ГРЦИЈА

Албанија од утре ќе воведе двонеделен карантин за лицата кои ќе влегуваат на нејзината територија од Македонија и од Грција. Одлуката денес ја донесе Комитетот

ВО СЛОВЕНИЈА НАМЕСТО ВАКЦИНИРАЊЕ, НАМЕРНО СЕ ЗАРАЗУВААТ СО КОВИД

Словенија започнува бизарен тренд во кој наместо имунизација, тие бираат намерно да се заразат со ковид. Епидемиологот и шефица на словенечката стручна група за коронавирус,

СЗО: ЗАГРИЖЕНИ СМЕ ЗА КОРОНАТА НА БАЛКАНОТ

Од Светската здравствена организација денес соопштија дека се „особено загрижени“ за состојбата со коронавирусот на Балканот, пренесува АФП. Главната причина за ова е високата стапка

ТУРЦИЈА И СРБИЈА СО НОВИ ПРАВИЛА ЗА ВЛЕЗ НА ТУРИСТИ

Од денес Турција воведе правило преку кое странските туристи ќе мора да пополнат електронски формулар на Министерството за здравство, соопшти турското МНР. За турските граѓани,

1 2 3 5