ОБЈАВЕНИ НОВИТЕ ЦЕНИ НА ГОРИВАТА, ПОСКАПУВААТ БЕНЗИНОТ И ДИЗЕЛОТ

Малопродажните цени на бензинот еуросупер БС-95, ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемуваат за 0,50 денар/литар, додека малопродажната цена

Дизелот поефтини, а бензинот поскапе за половина денар

За половина денари поскапеа од денеска бензините од Еуросупер од 98 и од 95 октани. Согласно одлуката на Регулаторната комисија за енергетика од вчера, малопродажните

Регулаторна ја зголемува цената на бензините

Регулаторната комисија за енергетика со својата најнова одлука за малопродажните цени на горивата во земјава ги поскапува бензините РКЕ донесе најнова одлука за малопродажните цени