Крадци во БиХ украле 2.5 тони кафе (ВИДЕО)

Непознати лица го ограбиле производствениот и магацински објект на босанско-херцеговската компанија „Маркафе“ од Кисељак и однеле значителен плен. Разбојниците влегле во зградата преку прозорецот од

Пронајдени телата на загинатите во авионската несреќа во БиХ

Спортски авион се урна кај Козара, а по сеопфатна акција се пронајдени телата на двајцата патници, 31-годишната државјанка на Романија, и 34-годишниот Србин. Според информации

Кликс: БиХ ја надминува Кина по бројот на заболени со Ковид-19

Босна и Херцеговина официјално има поголем вкупен број на лица заразени со коронавирус отколку Кина, пренесува Кликс. Порталот од Сараево наведува дека вкупно 86.706 лица