Мукоко стана најмлад стрелец во Бундеслигата

Тинејџерот Јусуф Мукоко синоќа испиша нова страница во европскиот фудбал, откако стана најмладиот стрелец во историјата на Бундеслигата. Мукоко го постигна единствениот гол во поразот

Баерн подобар од Борусија во големото германско дерби

Во седмото коло од германската Бундес лига се одигра најголемото фудбалско дерби помеѓу великаните од Минхен и Дортмунд. Во некои поинакви времиња, трибините ќе преполни,