ПОБЕДА НА БОСТОН ПРОТИВ ГОЛДЕН СТЕЈТ ВО СНАЈПЕРСКАТА БИТКА МЕЃУ ТЕЈТУМ И КАРИ

Кошаркарите на Бостон селтикс славеа во синоќешното НБА „дерби“ против Голден стејт (119-114), а она кое што ја одбележа средбата е двобојот меѓу Џејсон Тејтум