ЧАБИ АЛОНСО Е НОВИОТ ТРЕНЕР НА БОРУСИЈА МЕНХЕНГЛАДАБАХ

Поранешниот шпански репрезентативец и член на неколку врвни европски тимови, Чаби Алонсо, е спремен наредната сезона да застане на позицијата тренер на Борусија Менхенгладабах, пренесува

Мукоко стана најмлад стрелец во Бундеслигата

Тинејџерот Јусуф Мукоко синоќа испиша нова страница во европскиот фудбал, откако стана најмладиот стрелец во историјата на Бундеслигата. Мукоко го постигна единствениот гол во поразот