ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА ОДЛУЧИ: НА ВАКЦИНИРАНИТЕ ЛИЦА ИМ Е ДОЗВОЛЕНО ДА ПАТУВААТ

Европската комисија денес издаде препорака на странските државјани кои се целосно имунизирани и на оние од земји со поволна епидемиолошка состојба да им биде дозволено

ФИЛИПЧЕ: ПРИСТИГНАА 200.000 ДОЗИ НА ВАКЦИНИ ОД СИНОФАРМ, ВТОРНИК ЗАПОЧНУВА МАСОВНАТА ИМУНИЗАЦИЈА

Утрово пристигнаа 200.000 дози на вакцини од производителот Синофарм обезбедени во директни преговори со производителот. Со овие вакцини ќе се овозможи масовна имунизација на македонското

ОХРИЃАНИ ЗА ПРИМЕР – ОДЗИВОТ ЗА ВАКЦИНАЦИЈА НАД 90 ПРОЦЕНТИ

На привремениот вакцинален пункт во кругот на Општата болница, неколку дена, несметано се одвива масовната вакцинација на населението. Вакцинацијата ја спроведуваат екипи на Здравствениот дом

БАЈДЕН: ЦЕЛТА Е ПОСТИГНАТА, 200 МИЛИОНИ ВАКЦИНИРАНИ ЛИЦА ЗА 100 ДЕНА!

Американскиот претседател Џо Бајден во средата објави дека земјата веќе ја постигнала својата цел – 200 милиони вакцинирани против Ковид-19 пред неговиот 100-ти ден на функцијата, објави Фокс Њуз.

1 2 3 5